F1 22: Her Yarışta Nasıl İyi Bir Başlangıç ​​Yapılır?

F1 22: Her Yarışta Nasıl İyi Bir Başlangıç ​​Yapılır?

F1 22: Her Yarışta Nasıl İyi Bir Başlangıç ​​Yapılır?F1 22'de herhangi bir pistte nasıl iyi bir başlangıç ​​yapabileceğinizi merak mı ediyorsunuz? Daha fazlasını öğrenmek için bu kılavuza göz atın.


EA Sports, F1 22'yi piyasaya sürdü ve motor sporlarının hayranları nihayet "ışıklar söndü ve gidiyoruz" diyebilir. Oyun, hayranları çok sayıda güzel piste bağlarken, aynı zamanda bir F1 sürücüsü olmanın ne anlama geldiğine dair bir fikir veriyor. Oyun, tıpkı selefi gibi solo bir Grand Prix'den çok oyunculu moda kadar her şeyi içerir. Hangi modu oynarsanız oynayın, oyunu kazanmak kesinlikle oyun düzeninize ve diğer arabaların arasında başlamanıza bağlıdır. F1 22'de nasıl iyi bir başlangıç ​​yapabileceğinizi merak ediyorsanız, ihtiyacınız olan her şey bu kılavuzda.


F1 22'de Nasıl İyi Bir Başlangıç ​​Yapılır?F1 22: Her Yarışta Nasıl İyi Bir Başlangıç ​​Yapılır?F1 2022'de iyi bir başlangıç ​​yapmak büyük ölçüde oyun ayarlarına bağlıdır. Örneğin, destekli çekiş başlatma ve otomatik vites, orta düzeyde çekiş yapıları ve düz vites ve çekiş yardımı olmaması gereksinimleri tamamen farklıdır.


Bununla birlikte, iyi bir başlangıç ​​yaparak podyumda bitirmenin temelleri aynı kalır. İşte iyi bir başlangıç ​​yapmak ve üzerine inşa etmek için aklınızda bulundurmanız gereken şeyler.


Devreyi Uygulayın

Her Grand Prix, Ana yarıştan önce Serbest Antrenman ve Sıralama sunar. Önemli olan yarışta bir avantaj elde etmek için devrelerinizi önceden uygulamanız çok önemlidir. Bu size ızgarada ve önünüzdeki dönüşlerde çok daha iyi bir konum sunacak.


İyi Bir Başlangıç ​​İçin Lastik Isıtma

F1 22, gerçek hayattaki motor sporlarından oldukça fazla mekanizma içerir. Bu, formasyon turunun bir parçası olacağınız anlamına gelir. Formasyon turları, lastiklerinizi ışıklar sönmeden hemen önce ısıtmanın harika bir yoludur. Bu işte yeniyseniz, soldan sağa kaydırarak lastik ısıtma yapılabilir. Ek olarak, orta hızda yapılmalı ve agresif yapılmamalıdır. 1


Isıtmalı lastiklerin avantajı, kendiniz için iyi bir başlangıç ​​oluşturmak için ihtiyaç duyacağınız daha iyi yol tutuşu ve başlangıçtan itibaren hızlı harekettir.


Izgara Konumlandırma ve Nitelendirme

Bir diziliş turunun eklenmesiyle, grid pozisyonunuz da oldukça önemli olacak. Pozisyonunuz, rakiplerinizden daha iyi bir başlangıç ​​yapmanıza yardımcı olacaktır. Ek olarak, grid konumunuz elemelerinize bağlı olacak ve onları geçmeniz ve grid başlangıcında konumunuzu lokavt etmeniz gerekecek.


İlk Korner ve Başlangıç ​​Gazı

Bu, F1 22'de kendinize iyi bir başlangıç ​​yapmanın en önemli kısımlarından biridir. Ne kadar iyi RPM tutarsanız, o kadar iyi bir başlangıç ​​yapmış olursunuz. Debriyajınızı kullanın ve devirleri en az 12.500'e yükseltin. Işıklar söner sönmez, debriyajı bırakın ve vitesi saniyeye yükseltin. Ardından, yarım gaza geçin ve üçüncü vitese geçmeden önce iyi bir tutuş için bekleyin. Bununla birlikte gaz kelebeğinizi %100'e getirin ve ERS düğmesine basın.


İyi bir başlangıç ​​yaptığınızda, önemli olan bir sonraki şey ilk virajdaki konumunuzdur. İlk virajdan daha yumuşak bir çıkış yaptığınızda, yapmanız gereken tek şey en iyi turlarınızı atıp podyuma çıkmak.


Çekiş Yardımı Yok

Bu, F1 22'de üstesinden gelinmesi en zor modlardan biridir ve bunu yalnızca deneyimli bir sürücüyseniz öneririz. Çekiş desteği olmadan iyi bir başlangıç ​​yapmak, oyundaki en zor şeylerden biridir. Yine de, biraz pratik yaptıktan sonra bunu başarabileceksiniz. Devirlerin diğer modlarla aynı RPM'de olması gerekecektir. Kalkışta 12.500 devir ve çeyrek gazla ikinci vitese geçin. Sadece arka tutamaktan emin olduktan sonra ERS'ye basın.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski