Pokemon Scarlet And Violet'te Zamanı Değiştirebilir misiniz?

Pokemon Scarlet And Violet'te Zamanı Değiştirebilir misiniz?

Pokemon Scarlet And Violet'te Zamanı Değiştirebilir misiniz?Burada, Pokemon Scarlet And Violet'te zamanı değiştirip değiştiremeyeceğinize dair sorunuzu cevaplıyoruz.


Pokemon Scarlet ve Violet, Game Freak'in uzun süredir devam eden serisinin son taksitleridir. Bu oyunlar, oyunculardan karışık tepkiler alan birkaç yeni özelliğe ve mekaniğe sahiptir. Gündüz ve Gece döngüsü mekaniği bu oyunda önemli bir değişiklik geçirdi. Bu mekanik, 2. Nesil'de tanıtıldı ve oyunun hayati bir parçası oldu. Günün saati, belirli Pokemonlarla karşılaşma şansını etkiler, bu nedenle zamanı değiştirmek istemek anlaşılabilir bir durumdur. Bu yazımızda Pokemon Scarlet ve Violet'te zamanı değiştirip değiştiremeyeceğinize dair sorunuza cevap vereceğiz.


Pokemon Scarlet ve Violet'te Zamanı Değiştirebilir misiniz?


Pokemon Scarlet And Violet'te Zamanı Değiştirebilir misiniz?


Basit bir cevap vermek gerekirse, Pokemon Scarlet ve Violet'te zamanı değiştiremezsiniz. Switch'in zamanlayıcısına bağlı olmak yerine, bu oyunların kendi oyun içi saatleri vardır. Gündüzden Geceye geçiş ve tersi için zamanın geçmesini bekleyebilirsiniz. Neyse ki, bu döngüler her 30 dakikada bir oluyor, bu yüzden istediğiniz zamana ulaşmak için yarım saat beklemeniz gerekiyor. Çoğu oyun, günün saatini değiştirmek için Uyku mekaniğini kullanır. Akademi yurdundaki yatağınızda uyursanız bu da işe yaramaz. Pokemon'unuzun sağlığını ve PP'sini kurtaracaktır. Konsolunuzun saatini değiştirme yöntemi de işe yaramaz.


Oyunun 30 dakikalık bir döngüde üç farklı aşaması vardır. Bunlar Gündüz, Akşam ve Gece'dir ve her birinin ayrı bir özelliği vardır.


Scarlet ve Violet'te zamanla hava durumunu değiştiremezsiniz. Paldea bölgesinde hava rastgele değişir ve bu konuda hiçbir şey yapamazsınız. Hava değişene kadar zaman geçirmek zorunda kalacaksınız. Ancak Piknikler kurarak, Eşya Toplayarak veya Tera Baskını düzenleyerek bu oyunda verimli bir şekilde zaman geçirebilirsiniz.


Pokemon Scarlet ve Violet'te zamanı değiştirip değiştiremeyeceğiniz konusunda bizden her şey bu kadar.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski