Elden Ring'in kooperatif modu, macerayı yeniden yeniledi

Elden Ring'in kooperatif modu, macerayı yeniden yeniledi

Elden Ring'in kooperatif modu, macerayı yeniden yenilediMükemmel olmasa da, kooperatif modu, bu muazzam RPG'yi yeniden deneyimlemenin en iyi yoludur.


Elden Ring'in ilk büyük patronu Godrick the Grafted'a 10. girişimimiz olması gerektiğinde, koca adam donup kaldı. Bir arkadaşım ve ben Seamless Co-op modunu(opens in new tab) kullanıyorduk ve Godrick, bir kol yerine kelimenin tam anlamıyla ateş püskürten bir ejderha kafasına sahip olmasına rağmen teslim olmaya karar verdi. Tarnished arkadaşım bir saniye önce kızardı, bu yüzden sadece ben ve Donmuş Godrick'tik. Dikkatli bir şekilde ona doğru savurdum, beyninin yeniden açılması için hazırdım. Asla olmadı. Sağlık çubuğunun son yarısını da kestim ve onu tekrar etere gönderdim. EFSANE DÜŞTÜ. Mod onu bozmuş olabilir, ancak biz de birkaç girişimde bulunduk ve sadece devam etmek istedik. Bir zafer, zaferdir.


Kusursuz İşbirliği modu, Elden Ring'in korkunç çok oyunculu çağırma sistemiyle ilgili tüm sorunları çözer, ancak onunla oynadıktan sonra bir sürü yenisini de sunar. Bazen komik oluyorlar: arkadaşım çoğu zaman karakterimin görünmez bir ata bindiğini gördü. Bazen işe yararlar: Biriniz öldüğünde düşmanlar sıfırlanmaz, böylece daha zorlu zindanları doldurabilirsiniz. Ve bazen yasal olarak oyunun kurallarını bozuyorlar: Radahn dövüşünde kilitlenme yeteneğiniz yok oluyor, bu da esasen büyücü oynayan herkesin hasar vermesini engelliyor.


Mod, oynanamaz ve görkemli olmanın tam ortasında oturuyor. Ted Litchfield'ın ilk izlenimlerinde (yeni sekmede açılır) yazdığı gibi, Elden Ring'i bir arkadaşıyla oynamanın en iyi yolu bu. Hiçbir şey çok oyunculu bir parola belirlemeniz, bir çağrı işareti bırakmanız, arkadaşınızın onu bulmasını beklemeniz ve ardından bölgenin ana patronunu yenecek kadar uzun süre çağrılmanız gereken normal yöntemden daha kötü olamaz. Seamless Co-op modunda, bir şifre belirliyorsunuz, arkadaşınızın dünyasını açmasını sağlıyorsunuz ve ardından istediğiniz kadar onlara katılabiliyorsunuz. Hiç kovulmadan tüm oyunu oynayabilirsiniz.


Bunun da ötesinde, Seamless Co-op modu hem Torrent'e binmenize (normal co-op herhangi bir atlamayı önler) hem de yakın tarihli bir yamanın parçası olarak her ikiniz de ruh külü müttefiklerini istediğiniz yere çağırabilmenizi sağlar. Bazı açılardan modla oynamak, New Game+'da oynamak gibidir. Burada burada bazı zorluklar var, ancak istediğiniz şekilde üstesinden gelmek için yeterli aracınız var. Arkadaşım yeni olduğu için yer altı mezarları ve şatolardan geçmesine izin verdim. FromSoftware'ın pusu ve bulmaca benzeri savaş senaryolarıyla size oynadığı tüm küçük oyunları deneyimledi. Ve işler karışırsa, kendi oyunlarımdan öğrendiklerimi kullanarak yardımcı olabilirim.


Yeni kurallar


Seamless Co-op modunun en iyi anları, işlerin çok ters gittiği anlardır. Zorluk en yüksek seviyedeyken mod, oyuna yaklaşımınızı değiştirir. Normal düşmanlar, ikiniz onları döverken sendelemeye karşı son derece hassastır. Bunu oyunun ilk bölümlerinde oldukça çabuk anladık, bu yüzden işleri ilginç kılmak için en çetin düşmanlarla uğraştık. Açılış alanında devriye gezen Ağaç Gözcüsü, at sırtında ona saldıran iki kişi varken biraz daha yönetilebilir, ancak yine de sizi tek bir vuruşta yerle bir edebilir. O dövüş için, onu yerde tanklarken dikkatini üzerimde tutan tılsımı donattım. Arkadaşım DPS rolünü oynadı ve dikkati dağıldığında onu yıprattı. Birkaç denememizi aldı, ancak o son darbeyi indirdiğinde, bir MMO'da bir baskın patronunu yenmek gibi hissettirdi: bir plan yapmak ve düşmanın davranışına göre anında uyum sağlamak.


Ayrıca, sundukları bir yükseltmeye veya öğeye kesinlikle ihtiyacımız olana kadar isteğe bağlı yer altı mezarlarının ve zindanların çoğunu atlamaya karar verdik. Bu yöntem, bazı dövüşleri gerçek bir engel haline getirecek kadar bizi rünlere aç bıraktı. Castle Morne için, biri lütufta dinlenmedikçe düşmanların yeniden doğmadığı gerçeğini kullanarak, birimiz öldürülürken sırayla ilerlemek zorunda kaldık. Onu yiyen oyuncu, dayanıklılık yenilenmesine küçük bir ceza vererek geri koşabilir. Kasıtlı olarak bir düşman grubuna daldığım ve en güçlü olanı gönderdiğim zamanlar oldu. Muhtemelen bu süreçte ölecektim ve geri kaçarken hayatta kalma işini arkadaşıma bırakacaktım.


Kendi kendinize empoze edilen bu yeni kurallar altında, tek oyunculu oyundan farklı stratejiler bulmak zorunda kalıyorsunuz. Kendi kendime zindanlardan geçtim ve düşmanların nerede ortaya çıkacağını öğrendim. Neredeyse bir gizlilik oyunu gibi sürüden ayrılana kadar beklerdim ya da onları güvenli bir yere geri çekerdim. Yanlış hamleler son olurdu ve tekrar denemek zorunda kalırdım. Kooperatifte amaç, bir sonraki zarafete ulaşmak için yeterince uzun süre birbirleri arasında geçiş yapmaktır. Elden Ring, anında düşünmeyi eşit derecede heyecan verici bulan birine sahipseniz, sürpriz bir şekilde, bir eldiven olarak iyi çalışıyor.


Yolculuk

İşbirliği moduna özgü olması gerekmese de, Elden Ring'in açık dünyasını daha önce hiç görmemiş bir arkadaşınızla yeniden deneyimlemek bir zevktir. Bu, en sevdiğiniz oyunu ilk kez oynayan birini izlemek gibi, ama siz de onların yanında oluyorsunuz.


Kapı bekçisi Gostoc'un sizi Stormveil Kalesi'nin başında acımasız bir şövalyeyle birlikte karanlık bir odaya hapsettiğini kapı arkamızdan kilitleyene kadar tamamen unutmuştum. Arkadaşım için böyle bir şey olduğunda ve ikimizin de paniğe kapılmasından daha korkutucu bir şey olamaz. Aynı şey, Limgrave'deki bir bataklığın ortasındaki bir grup düşmana doğru ilerlediğinde ve devasa ejderha aşağı uçup onu ve diğer herkesi mangalda pişirdiğinde de oldu. Her zaman Elden Ring'in açık dünyasının, bir kişinin veya hayvanın bir sağlık barı kazandığı ve dramatik koro müziğinin başladığı popüler Dark Souls memlerini (yeni sekmede açılır) taklit etmek için yapıldığını söylemişimdir. Kalıcı işbirliği ile her türlü sorunla karşılaşabilirsiniz, Elden Ring'in asıl amacı da budur.

Aradaki Topraklar da bakmak için kesinlikle büyüleyici olmaya devam ediyor. Bir arkadaşımla oynarken bunun bir kısmının kaybolacağını düşünmüştüm, ancak birkaç kez ikimizin de bir tepeyi aştığımız ya da bir mağaradan çıkıp orada durup manzaraya baktığımız oldu. İki kişiyle, gündüz/gece döngüsünü ve bunun genellikle aşamalı ekran görüntülerinde göreceğiniz türden görüntüleri nasıl yaratabileceğini takdir edecek zamanınız olur. Limgrave'in çimenli tepelerinde dört nala koşarken ekranımda tek görebildiğim silüetlerimizken ya da Radahn'ın savaş alanının ortasında kıpkırmızı yağmurda sırılsıklam dururken çaresizce bir fotoğraf modu istedim.


Kusursuz İşbirliği modunun en büyük zayıflıkları, Radahn ve Rennala gibi ana Shardbearer patron dövüşleri olan en senaryolu sekanslardadır. Yakınlarındaki bir Marika Stake'inde yeniden doğamazsınız, bu nedenle AI ve mekaniklerin çalışmamasının yanı sıra, tam geri koşmanız gerekir. Oyunun derinliklerine indikçe, yasal olarak çıldırtıcı olmaya varabilecek kavgalar olacağını hayal ediyorum. Ancak yolun yarısındayız ve halletmemiz gereken en kötü şey, kilitlenme sorunuydu ve birimiz bir patronu devirdiğimiz için ödül olarak rünleri doğru bir şekilde almıyorduk - neyse ki küçük patronlar, ruhları hafifletmek için yeterince kolaydı. o.


Aksi takdirde mod, yeni bir zorluk modunda oynamak gibidir. Hâlâ Elden Ring, ancak karşılığında yeni sürprizler yaratan yeni zorluklarla dolu. Modun yaratıcısı, FromSoftware yeni yamalar yayınladıkça modu güncellemeye devam ediyor. Bir noktada karşılaştığımız hataların çoğu düzeltilmiş olabilir. Bu olduğunda, insanlara oyunu bir kooperatif ortağıyla denemelerini tavsiye ederken hiçbir uyarım olmayacak. Elden Ring'in tamamen arkadaşlarla daha iyi olduğunu söyleyecek kadar ileri gitmezdim, ancak yolculukta size katılmaya istekli birini tanıyorsanız, onu yeniden deneyimlemenin en iyi yolu bu.


Kesintisiz İşbirliğini Nexus Mods'tan indirebilirsiniz.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski