FIFA 23 BEST Kumanda Ayarları

FIFA 23 BEST Kumanda Ayarları,best setting fifa 2023,

FIFA 23 BEST Kumanda Ayarları

FIFA 23 BEST Kumanda AyarlarıPek çok kişi uzun süredir her yıl yepyeni bir FIFA unvanı bekliyor ve bu insanlar için bekleyiş nihayet sona erdi. FIFA 23 nihayet yayınlandı ve burada size takımdaki oyuncular üzerinde en fazla kontrolü sağlayacak en iyi kontrol cihazı ayarları hakkında bilgi vereceğiz. Bu şekilde, seçtiğiniz platformda FIFA 23 oynarken gerçek bir futbolcu gibi hissedebilirsiniz. Bu denetleyici ayarlarıyla, oyuncuların deneyimlerini çoğu oyuncuya kıyasla biraz benzersiz ve biraz pratik yapmalarına izin verilecek.


Anahtar Kelimeler


  • FIFA 23 oyuncuları, oyunlarını geliştirmek için en iyi kumanda ayarlarını arıyor olabilir. Her kontrol oyununuza katkıda bulunur, bu nedenle sizin için en iyi ayarı seçmek önemlidir.
  • FIFA 23'teki denetleyici ayarları arasında Rekabetçi Ana Anahtar, FIFA Antrenörü, Geçiş Yardımı, Zamanlamalı Bitiricilik, Sonraki Oyuncu Değiştirme Göstergesi ve daha fazlası bulunur.
  • Çevrimiçi oyun için Rekabetçi Ana Anahtarın açık, FIFA Antrenörü gizli, Manuel'de Geçiş Yardımı, Zamanlanmış Bitiricilik açık ve Sonraki Oyuncu Değiştirme Göstergesinin açık tutulması önerilir.
  • Önerilen diğer ayarlar arasında Top Taşıyıcı Özel Hareketler, Top Taşıyıcı Dripling Stili ve daha fazlası yer alır.
  • Oyuncular, oyun tarzları için en iyi yapılandırmayı bulmak için farklı denetleyici ayarlarını özelleştirebilir ve deneyebilir.


Oyuncular, ister kariyer modunda ister FIFA 23'teki diğer oyun modlarında yapay zekaya karşı mücadele etsinler, farklı oyunculara karşı çoğu maçta üstünlük sağlayacakları için yeni kumanda ayarlarından tam olarak yararlanabilecekler.


Şimdi daha fazla vakit kaybetmeden FIFA 23'teki en iyi kumanda ayarları rehberimize başlayalım. Bu kılavuz hem Xbox hem de PS kumandası için kumanda ayarlarını ele alacaktır.


En İyi Denetleyici Ayarları


FIFA 23 BEST Kumanda Ayarları


İnsanların "en iyi kamera ayarları" konusundaki tercihlerinin, tercihlerine ve kişisel dokunuşlarına göre değişebileceği doğru olsa da, burada en iyi kamera ayarlarının ne olduğunu düşündüğümüze dair genel bir genel bakış sunacağız ve isterseniz herhangi bir ayarı düzenlemekten çekinmeyin. Beğenin çünkü sonuçta bu makalenin amacı, deneyiminizi daha değerli ve benzersiz kılmaktır.


EA Sports'un oyundaki kontrolör ayarlarına eklediği ilginç bir şey, tüm ayar seçeneklerinde "Önerilen" ve "Önerilmeyen". Bazı ayarlarımız EA'nın tavsiyesiyle çelişiyor olsa da, bu ayarların oyuncular için en iyi kontrol cihazı ayarları olduğuna hala inanıyoruz.


Burada tüm farklı denetleyici ayarlarını ve önerilerimizi listeleyeceğiz.


Rekabetçi Ana Anahtar – Açık

Oyunu çevrimiçi oynamak istiyorsanız bu seçeneğin açık tutulması zorunludur; Rekabetçi maçlar oynamayı planlıyorsanız, kapatmak bir seçenek değildir, ancak oyunu yalnızca çevrimdışı oynamayı planlıyorsanız veya farklı oyun modları oynuyorsanız, endişelenmeden kapatabilirsiniz.


Rekabetçi Ana Anahtarı açtığınızda, bu ayarların çevrimiçi oynayan her oyuncu için aynı olması gerektiğinden, bir dizi ayar size kilitlenecektir; bu nedenle, geliştirici EA sporları tarafından zaten mükemmel bir şekilde optimize edildiğinden, bu ayarları burada atlayacağız.


FIFA Antrenörü – Gizle

Bu ayarlar, Antrenörün oyun sırasında gizlenip gizlenmeyeceğini veya gösterilip gösterilmeyeceğini belirleyecektir. Bu ayarlar yeni başlayanlar için yararlı olsa da, bunları gizlemenizi öneririz.


Geçiş Yardımı - Manuel

Bu ayarlar, oyuncuya pasları üzerinde daha fazla kontrol sağlayacaktır. Bu ayarı Manuel'de tutarak, pas atacağınız yönü seçebileceksiniz. Bu ayarları "otomatik"te tutarak, oyuncunuzun topu yanlış oyuncuya verme olasılığı vardır ve ardından stratejinizi yeniden düşünmeniz gerekir.


Zamanlanmış Bitirme – Açık

Kullanıcıya çekimleri üzerinde daha fazla kontrol sağlayarak yardımcı olabileceğinden, Zamanlı Bitirmeyi açık tutmanızı öneririz. Açıklamaya göre, ateş düğmesine iki kez basmanız gerekecek. İlk kez atış yapmaya hazır olduğunuzda basın, ardından ikinci kez bacağınız topa dokunmak üzereyken basın. Temasta mükemmel bir şekilde zamanlarsanız, atışınız daha kesin ve güçlü olacaktır.


Düğmeye yanlış zamanda basmak da şutun kalitesini düşürebilir ve büyük olasılıkla golü kaçırırsınız; bu nedenle, kutunun içindeki ateş düğmesini spam yapmak burada size bir fayda sağlamaz.


Sonraki Oyuncu Değiştirme Göstergesi – Açık

Adından da anlaşılacağı gibi, Sonraki Oyuncu Değiştirme Göstergesi ayarları, manuel olarak kontrol edilen oyuncuya o anda en yakın olan oyuncu üzerinde küçük bir gösterge görmenize izin verecektir. Gösterge, geçiş düğmesine şimdi basarsanız hangi oyuncuya geçiş yapacağınızı size bildirecektir.


Oyuncunun kontrolünü daha kesin bir şekilde değiştirmesine yardımcı olacağı ve takım ve oyuncular üzerinde daha fazla kontrole sahip olacağı için taktiklerini daha doğru bir şekilde takip edebilecekleri için bu ayarları açık tutmanızı öneririz.


Pas Engelleme Yardımı – Açık

Bu ayarları etkinleştirmek kesinlikle FIFA 23 oyun sürenizi çok daha katlanılabilir hale getirecek çünkü tek bir kişinin takımdaki her oyuncuyu her zaman kontrol etmesi mümkün değil. Bu ayarları etkinleştirmek, oyunun yapay zekasının takımdaki bir oyuncuyu kontrol etmesine izin verecek ve top otomatik olarak yaklaştığında bir pası kesmeye çalışacaktır.


Otomatik Değiştirme - Hava Toplarında ve Gevşek Toplarda

Oyunun bu ayarlar için sağladığı tüm seçenekler arasında, oyun yalnızca rakibiniz bir Boş Top atmaya karar verirse oyuncunuzu otomatik olarak değiştireceğinden, "Havadaki Toplar ve Serbest Toplar"ın en iyileri olduğunu düşünüyoruz.


Manuel'e geçerseniz, rakibiniz topu sahanın bir tarafından diğerine attığında doğru karaktere yeterince hızlı geçiş yapamayacağınız için bu sizin için çok zor olacaktır.


Öte yandan, otomatik moda geçerseniz, rakip takım pas verdiğinde oyun otomatik olarak karakterinizi değiştirmeye başlayacak ve bu büyük olasılıkla işleri sizin için daha karmaşık hale getirecektir.


Otomatik Değiştirme Hareket Yardımı – Yok

Bu ayarlar biraz karışık olduğu için kafanızı toparlamak biraz zor ama biz burada detaylı olarak anlatacağız. Manuel olarak geçiş yaptığınız oyuncu zaten belirli bir yönde koşuyorsa, bu ayarlar, oyuncunun tam kontrolü size verilene kadar oyuncunun mevcut yönünde ne kadar süre hareket etmeye devam edeceğini belirler.


Bu ayarları yüksekte tutmak, bazı oyuncuların oyuncularını değiştirdikten sonra birkaç saniye stratejilerini yeniden düşünmelerine yardımcı olsa da, kullanıcılara yapabilecekleri için oyuncu üzerinde daha fazla kontrol sağlayacağından bu ayarları Yok olarak tutmanızı öneririz. oyuncularını değiştirir değiştirmez istedikleri yöne gidebilirler.


Gümrükleme Yardımı - Yönlü

Bu ayarların yönlü olarak tutulması tavsiye edilir çünkü boşluk yönü, kullanıcının yönlü girişi dikkate alınarak oyun tarafından belirlenir. Klasik ayarları seçerseniz, yön oyun tarafından rastgele belirlenir.


Oyuncu Kilidi – Açık

Oyuncu Kilidi harika bir özelliktir ve her zaman açık tutmanızı öneririz. Farklı oyuncuları manuel olarak hareket ettirmenize izin verecektir. Oyuncu Kilidi hayranı değilseniz, oyununuzu önemli ölçüde etkilemeyeceği için fazla bir şey kaçırmazsınız.


Simge Değiştirme – Kapalı

Sıradan maçlar sırasında bu seçeneği Açık tutabilirsiniz, ancak bu mekanikte ustalaşmadıysanız, rekabetçi maçlar sırasında bunu Kapalı tutmanızı öneririz. Savunma yaparken R3'e basarsanız, dört savunma oyuncusunun kafalarının üzerinde belirli simgeler belirecektir.


Bu simgeler, söz konusu oynatıcıya geçmek için joystick'i hangi yönde hareket ettirmeniz gerektiğini gösterecektir. Yoğun bir maçta, bu kadar kısa sürede bu simgeleri düzgün bir şekilde okumakta büyük olasılıkla zorlanacaksınız ve bu da yanlış karar vermenize yol açacaktır.


Sağ Çubuk Değiştirme – Oyuncuya Göre

Sağ Çubuk Değiştirme ayarlarını Oyuncuya Göreli olarak tutmanızı öneririz çünkü bu ayar seçeneğiyle, oynatıcınızı her değiştirdiğinizde, kullanıcının kontrol ettiği oynatıcı merkez referans noktası olarak tutulacaktır.


Bu ayarları Ball Relative olarak değiştirmek de iyi bir alternatif olsa da, bir maçta top çok fazla hareket ettiğinden bazı oyuncular için kafa karıştırıcı olacaktır; bu nedenle, buna karşı tavsiye ederiz.


Yerden Geçiş Yardımı – Yardımlı

Geçişlerine gerçekten güvenen bir tür profesyonel değilseniz, bu ayarları destekli olarak tutmanızı öneririz. Bu ayarlarla oyun otomatik olarak topu alıcıya doğru pas vermenize yardımcı olacaktır.


Şut Yardımı – Yardımlı

Aynı prensip burada da geçerli olacak; bu ayarlar, oyunun atışlarınızın yönünü hedefleriniz doğrultusunda otomatik olarak ayarlamasını sağlayacaktır.


Çapraz Yardım – Yardımlı

Bunu destekli olarak da tutmanızı öneririz. Bu ayarlarla oyun, alıcının yolunu geçmenize yardımcı olacaktır. Bu seçenekleri Yarı olarak ayarlamak, ortalarınızın gücünü kontrol etmenize izin verir, ancak bunu Destekli olarak tutmanızı öneririz.


Lob Geçiş Yardımı - Yardımlı

Çapraz Yardıma benzer. Yardımlı ayarlar kullanıldığında, Lob gücü ve yönü oyunun yapay zekası tarafından eklenecektir.


Yardımı Kaydet – Yardımlı

Bu ayarları Manuel olarak ayarlarsanız, yalnızca Refleks Kaydetmeler otomatik olurken diğer tüm kaydetme işlemlerini manuel olarak gerçekleştirmeniz gerekir; bu nedenle, bu ayarları Destekli olarak tutmanızı öneririz. Assisted'deki ayarlarla, top vücudunuza yakınsa otomatik olarak kaydedilecektir.


Analog Sprint – Açık

İşte oyunda her zaman devam etmenizi tavsiye edeceğimiz son derece kullanışlı bir özellik. R2/RT tetiğine uygulayacağınız baskı miktarı, oynatıcınızın ne kadar hızlı koşacağını belirleyecektir. Sprint için RB/R1'i atadıysanız, bu seçenekten yararlanamazsınız.


Alıcı Kilidini Geç – Geç

Bu ayarları Geç olarak ayarlayarak, oyuncu pas yapmak için topa vurana kadar topu istediğiniz yöne pas verme seçeneğiniz olur. Bu ayarlar, "Geç" düğmesine bastıktan sonra son saniyede geçişin yönünü değiştirmeniz durumunda kullanışlıdır.


Kullanıcı Titreşim Geri Bildirimi – Kapalı

Bu ayarlar, yalnızca PS5 kontrol cihazını kullanan okuyucular için ayrılmıştır, ancak yoğun maçlar sırasında kontrol cihazınızın mümkün olduğunca kararlı olmasını istediğiniz için bu ayarları kapalı tutmanızı öneririz. Ve PS5 kontrol cihazının dokunuşları bu oyunda zaman zaman dikkati dağıtabilir.


Tetik Efekti – Kapalı

Bu seçenek yine yalnızca PS5 denetleyicisini kullanan ancak Kullanıcı Titreşimi geri bildirimine benzeyen kullanıcılar için ayrılmıştır; zaman zaman dikkati dağıtabilir, bu nedenle rekabetçi maçlar sırasında bu ayarları kapalı tutmanızı öneririz.


Özetle


FIFA 23 BEST Kumanda AyarlarıFIFA 23'teki en iyi kumanda ayarlarına ilişkin rehberimiz burada sona eriyor. FIFA, bugüne kadar devam eden en ikonik serilerden biridir ve bazı oyuncular için bunun serideki ilk oyunu olacağı bir sır değil.


Konsolda bir arkadaşınızla oynamak için ideal oyunlardan biri olmasının yanı sıra, bu oyun aynı zamanda kendi takımınızı kurmanıza ve zirveye çıkmanıza olanak tanıyan kariyer oyunu modu gibi birden fazla oyun modu içerir.


Her maç yeni bir FIFA oyunu alıyoruz; FIFA serisinin hem geliştiricileri hem de yayıncıları olan EA tarafından trend yaklaşık otuz yıldır devam ediyor. Bu oyunu farklı kılan, son FIFA oyunu olduğunun onaylanması. Bu doğru, pek çok oyuncunun birlikte büyüdüğü uzun soluklu seri sonunda bu yıl sona eriyor.


Ama bizden bu kadar; umarız rehberimiz size yardımcı olmuştur. Oyun şu anda PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S/X, Nintendo Switch ve PC'de mevcut. Aşağıdaki yorum bölümünde oyun hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin ve bir şeyi kaçırdığımızı düşünüyorsanız, o zaman bize de bildirin.

COMMENTS

Ad

2023,36,2023 Game's,1,Afr,1,AirFryer,1,Apex Legends,9,Arb,3,Assassin's Creed,9,Atomic Heart,9,Avatar Frontiers of Pandora,9,Aze,3,Banishers Ghosts of New Eden,9,Call of Duty,14,Call of Duty Modern Warfare 2,52,Call of Duty Warzone 2,51,CRISIS CORE –FINAL FANTASY VII,54,Crime Boss: Rockay City,9,CS:GO,1,Cyberpunk 2077,29,Cze,1,Dan,1,Dark and Darker,27,Dead Space Remake,10,Death Stranding 2,9,Destiny 2,63,Diablo 4,9,Dinkum,2,Disney Dreamlight Valley,9,Dying Light 2,9,Elden Ring,523,Eng,174,Escape,9,Esp,167,F1,49,F1 Manager 2022,1,FİFA 23,18,Fire Emblem Engage,26,Forspoken,37,Fortnite,55,Fra,170,Game Guides,181,Game News,107,Game's,8,Generation Zero,9,Genshin Impact,84,Ger,174,God of War,18,God of War: Ragnarök,10,Goose Goose Duck,73,Gre,1,GTA,9,GTA 5,9,Half-Life,9,Halo Infinite,8,High On Life,18,Hogwarts,9,Hogwarts Legacy,54,Horizon,9,Hun,2,Hunting Simulator 2,7,ind,1,ita,2,İta,4,Jpn,169,Kor,1,League of Legends,18,Lords of the Fallen,9,Marvel's Avengers,17,Marvel's Midnight Suns,19,Minecraft,63,Minecraft Legends,9,Monster Hunter Rise,26,Multiversus,2,NBA,29,NFS Unbound,9,Nor,1,One Piece Odyssey,18,Overwatch 2,9,Oyun Klavuzları,8,Oyunlar,20,Payday 3,9,Phl,1,PlayStation,9,PlayStation Fix,9,po,1,Pokemon,19,Pokemon Guild of Adventurer,9,Pokemon Scarlet & Violet,64,Por,165,PS3,9,PUBG Mobile,2,Raft,1,Resident Evil 2,9,Resident Evil 4,9,Returnal,9,Robotic Vacuum,9,Rus,148,Skull and Bones,1,Slime Tower Tycoon,9,Spider-Man,2,Splinter Cell,9,Starfield,9,Stray,2,Street Fighter,8,Street Fighter 6,9,Tekken,9,The Cycle Frontier,5,The Lords of the Fallen,9,Ukr,155,V Rising,16,Valheim,9,Valorant,57,Vampire Survivors,9,Warhammer,9,Warhammer 40K,18,Witcher,18,Witcher 3,39,WO LONG: FALLEN DYNASTY,9,World Cup,9,World of Warcraft,9,World of Warcraft: Dragonflight,41,Xbox,6,Yeni Yayınlar,2194,
ltr
item
Lord of Wise: FIFA 23 BEST Kumanda Ayarları
FIFA 23 BEST Kumanda Ayarları
FIFA 23 BEST Kumanda Ayarları,best setting fifa 2023,
https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEgPbozGgOMkESKYdrW1wHICxyLA3DpcxKXzfafQbqG-eelOKK6VM2-Qj6aKMAJTOmOhjMD0w1VoDDuE5D7O925iwWeNhQ838PFWVODMr1Q1G7wiGpe6Ffcx2ll_IDZs6OFwei1k8ts6aLQzcZUFi9K8F6Ps-f0Avajmjujv6aVP7MCZTuS6JArKc10RVg=w640-h320
https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEgPbozGgOMkESKYdrW1wHICxyLA3DpcxKXzfafQbqG-eelOKK6VM2-Qj6aKMAJTOmOhjMD0w1VoDDuE5D7O925iwWeNhQ838PFWVODMr1Q1G7wiGpe6Ffcx2ll_IDZs6OFwei1k8ts6aLQzcZUFi9K8F6Ps-f0Avajmjujv6aVP7MCZTuS6JArKc10RVg=s72-w640-c-h320
Lord of Wise
https://www.lordofwise.com/2023/01/fifa-23-best-kumanda-ayarlar.html
https://www.lordofwise.com/
https://www.lordofwise.com/
https://www.lordofwise.com/2023/01/fifa-23-best-kumanda-ayarlar.html
true
2700017091695702682
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share. STEP 2: Click the link you shared to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy