iPhone 15 Pro CAD İşlemleri Çevrimiçi Olarak Sızdırıldı; iPhone 14 Pro ile Karşılaştırıldığında Önemli Tasarım Değişikliklerini Göster

iPhone 15 Pro CAD Renders Leaked Online; Show Key Design Changes Compared to iPhone 14 Pro

iPhone 15 Pro CAD İşlemleri Çevrimiçi Olarak Sızdırıldı; iPhone 14 Pro ile Karşılaştırıldığında Önemli Tasarım Değişikliklerini Göster


ÖNE ÇIKANLAR

  • iPhone 15 Pro, bazı önemli tasarım değişiklikleri alacak.
  • Çerçeve ve cam, iPhone 14 Pro'ya kıyasla biraz daha kavisli.
  • iPhone 15 Pro ayrıca bir USB Type-C bağlantı noktasına sahip olacak şekilde tasarlanmıştır.


iPhone 15 Pro CAD Renders Leaked Online; Show Key Design Changes Compared to iPhone 14 ProiPhone 15 serisi lansman etkinliğine aylar var. Yeni nesil iPhone modellerinin Eylül 2023'te piyasaya çıkması muhtemel. Apple, sızıntılara göre bu yıl dört iPhone modeli piyasaya sürecek. iPhone 15 ve 15 Plus en uygun fiyatlı seçenekler arasında yer alacak. Ayrıca 15 Pro Max'in altında oturan 15 Pro da olacak ve bu da bir Ultra takma adla değiştirilebilecek. iPhone 15 Pro serisi, geçtiğimiz günlerde bazı tasarım değişiklikleri alacaktı. Şimdi yeni bir rapor, lansmandan aylar önce iPhone 15 Pro modellerinin ilk CAD görüntülerini ortaya çıkardı.


3D sanatçısı Ian Zelbo'dan alıntı yapan 9to5Mac, yaklaşan iPhone 15 Pro'nun bazı CAD model görüntülerini yükledi. Görüntüler, bu yılın sonlarında piyasaya sürülecek olan Pro iPhone modelinin bazı önemli tasarım değişikliklerini ön plana çıkaracağını gösteriyor. Şimdiye kadar bilinen iPhone 15 Pro CAD görsellerine, teknik özelliklerine ve diğer detaylarına bir göz atalım.


iPhone 15 Pro CAD Görüntüleri USB Type-C Bağlantı Noktasını, Daha Kıvrımlı Gövdeyi Gösteriyor

Yaklaşan iPhone 15 Pro, bu yıl piyasaya çıkacak olan Pro Max modelinin altında yer alacak. Yaklaşan 2023 iPhone'un CAD görüntüleri internete sızdırıldı. 9to5Mac tarafından hazırlanan rapor, yaklaşan iPhone'daki en büyük göze çarpan değişikliğin alt kenarda olduğunu gösteriyor. Apple'ın tescilli Lightning Bağlantı Noktası yerine bir USB Type-C bağlantı noktası var. Apple, telefonların ve birçok elektronik öğenin standart bir USB Type-C bağlantı noktasına sahip olmasını zorunlu kılan AB yasasına uyacağını doğruladı. Bununla birlikte, yakın tarihli bir sızıntı, Apple'ın MFI sertifikalı kablolar için destek sağlaması muhtemel olduğundan, tüm USB Type-C kablolarının iPhone ile çalışmayacağını öne sürdü.


Diğer göze çarpan tasarım değişikliği, kenarların eğriliğidir. Hem cam hem de metal çerçeve kenarlara doğru hafifçe kıvrılıyor. Çerçeve, iPhone 14 Pro modellerine göre biraz daha kavisli, bu da telefonu biraz daha rahat tutmanıza yardımcı olabilir.


Arkadaki kamera tümseğinin daha kalın olduğu söyleniyor, bunun nedeni Apple'ın içerideki sensörleri yükseltmesi olabilir. 15 Pro'nun 48MP üçlü kamera kurulumuna sahip olması muhtemel olsa da, Apple cihazı daha büyük kamera sensörleriyle tanıtabilir. LiDAR sensörü ve bir LED flaş da var.


iPhone 15 Pro CAD Renders Leaked Online; Show Key Design Changes Compared to iPhone 14 Pro

iPhone 15 Pro CAD Renders Leaked Online; Show Key Design Changes Compared to iPhone 14 Pro

iPhone 15 Pro CAD Renders Leaked Online; Show Key Design Changes Compared to iPhone 14 Pro

iPhone 15 Pro CAD Renders Leaked Online; Show Key Design Changes Compared to iPhone 14 Pro


Sızdırılan CAD görüntülerine göre, ses ayar düğmeleri ve sessize alma düğmesi de tasarım değişikliğine gidiyor. Ses düğmeleri, mekanik düğmeler yerine kapasitif düğmelere benziyor. Daha önce analist Ming-Chi Kuo, yaklaşan iPhone Pro modellerinin düğmesiz çalışabileceğini iddia etmişti. Apple, iPhone 7 serisinden bu yana fiziksel düğmeleri Ana Sayfa düğmesi gibi katı hal düğmeleriyle değiştirmeyi düşünüyor. Apple'ın, güç geri bildirimi sağlamak için sol ve sağ taraflara dahili olarak daha fazla Taptic Engine eklediği söyleniyor.


En son CAD görüntülerine göre, sessiz anahtarı da daha küçük ve daha yuvarlak bir şekle sahip. Ekranın etrafındaki çerçeveler iPhone 14 Pro'dan daha dar. 15 Pro, yükseklik açısından birkaç mm daha küçük olsa da, 6.1 inç Super Retina XDR ekrana sahip olmaya devam edecek. Üst merkezde Face ID sensörleri ve ön kamera ile geniş Dinamik Ada var. Rapor, bu işlemelerin eski bir CAD modeline dayandığını ve Apple'ın nihai tasarımının tüm yönlerini yansıtmayabileceğini ekliyor.


Yaklaşan 15 Pro modellerinin yeni 3nm tabanlı A17 Bionic SoC'yi alacağı söyleniyor. 48 MP birincil kamera, 12 MP ultra geniş kamera ve 12 MP telefoto kamera özelliklerini taşımaya devam edecekler. 15 Pro Max, yani 15 Ultra, herhangi bir iPhone'da bir ilk olacak bir periskop kamera sensörüne sahip olabilir.


iPhone 15 ve 15 Plus'ın ön tarafta Dynamic Island'a ve iPhone 14 Pro modellerinde bulunan aynı 48MP kameraya sahip olduğu söyleniyor. Pro olmayan modellerde ayrıca 12 MP ultra geniş kamera yer alacak. Sızan iPhone 15 Pro CAD görüntüleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski